Етър изпусна да накаже балкански гранд, вратар направи чудеса

1

Седмият в Първа лига Етър (Велико Търново) изпусна по нелеп начин победа над един от хегемоните във футбола на Балканите Динамо (Загреб). Болярите водеха срещу хърватския гранд до 75-та минута, когато допуснаха груба колективна грешка и  Марио Чуже оформи крайният резултат 1:1. Иван Стоянов бе точен за „виолетовите“.

Срещата започна доста равностойно, като двата отбора предпочетоха да задържат топката и да проучат играта на своя противник, без да се впускат смело в атака. В 30-ата минута Крум Стоянов предотврати сигурен гол във вратата на етърци, избивайки удар на футболист на Динамо пред голлинията. Три минути по-късно Етър поведе в резултата. Иван Стоянов  се възползва от технично пропусната топка от Велко Батрович в наказателното поле, а той от близка дистанция не пропусна да вкара във вратата на Ливакович.

В 50-ата минута влезлият в игра Анатоли Господинов предотврати сигурен гол във вратата на Етър. Стражът се намеси блестящо, останал очи в очи с нападател на Динамо.

Осем минути по-късно Ерик Почански не успя да засече добро центриране на Аласана Мане от близка дистанция. В 62-ата минута Мане можеше да асистира за отбора на Динамо, но хърватите не успяха да се възползват от грешката му. В 64-ата минута Пламен Гълъбов се размина с попадение във вратата на Динамо след удар при центриране от ъглов удар.

В 73-ата минута Анатоли Господинов за втори път показа добър рефлекс при доста опасен удар на Марио Чуже. Две минути по-късно Етър допусна изравняване. Марио Чуже засече прекрасно центриране на Марин от левия фланг, при което топката защитата на етърци заспа.

ЕТЪР – ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 1:1
1:0 Иван Стоянов (33)
1:1 Марио Чуже (75)

ЕТЪР: Христо Иванов, Венци Василев, Артьом Артюнин, Крум Стоянов, Кольо Станев, Илия Джамов, Никола Колев, Иван Стоянов, Велко Батрович, Флорент Боджадж, Иван Петков.

Второ полувреме: Анатоли Господинов, Цветомир Цанков, Александър Георгиев, Иван Скерлев, Пламен Гълъбов, Здравко Илиев, Георги Сърмов, Аласана Мане, Румен Руменов, Ерик Почански, Даниел Младенов, Жилсон Варела, Милчо Ангелов.

ДИНАМО: Ливакович, Адеми, Майер, Рахман, Марин, Моро, Теофил, Стоянович, Батурина, Перил, Кадзиор