Литекс тресна Ботев и стана есенен първенец

7 Dni Sport09.11.2018
00755034

Юношите на ПФК „Литекс“ – Ловеч /подготвителна възраст U-15/ постигнаха важна победа за първото място като гости на ПОФК „Ботев“ – Враца на стадион “ Христо Ботев“ в гр.Враца с резултат 0:1.

Първото полувреме започна с превъзходство от футболистите на ПФК „Литекс“ и гол, отбелязан от Мартин Миленов Димитров след отлична атака. Вследствие на оказаният натиск, Литекс отбеляза второ попадение от Мартин Димитров, отменено при спорна засада.

През второто полувреме футболистите на ПОФК „Ботев“ наложиха домакински натиск, но след пропуски и пред двете врати, резултата се запази в полза на гостите.

С постигнатата победа, отбора на ПФК „Литекс“ е есенен първенец на върха в първенството.