Пред погледите на Любо и Кралев: Канада се разправи с Холандия в Русе

1

Вицепрезидентът на българската федерация по волейбол Любо Ганев и министърът на спорта Красен Кралев изгледаха на живо в арена „Монбат“ в Русе победата на Канада с 3:0 над Холандия в първия мач на двата отбора от Световното първенство.

Канадците бяха пълен господар на игрището и в трите гейма, които спечелиха на 15, 23 и 21 точки. Лалетата дадоха сериозен отпор само във втората част, но не им стигнаха увереност, класа и техника, за да пренесат представянето си и в последния гейм, в който Кленовите листа си позволиха и някои не толкова сериозни отигравания.

За Холандия игра бившият волейболист на Левски Дан Ван Хаарлем, който отбеляза 1 точка от блокада и 1 от атака. Най-резултатен в мача бе неговият съотборник Нимар Абдел-Азиз с 13 точки.