Още един съперник на България трупа оптимизъм – Куба с медали от купата в Мексико

7 Dni Sport03.09.2018
куба

След Иран, който стана шампион на Азия, още един съперник на България във Варна – Куба, спечели медали. Куба грабна бронза на Панамериканската купа в Кордоба (Мексико). „Островитяните“ победиха Пуерто Рико с 3:1 (20:25, 25:9, 25:18, 25:17) в двубоя за третото място в 13-то издание на надпреварата.

Припомняме ви, че двата тима са съперници на България в предварителна група D за предстоящото през септември световно първенство по волейбол в България и Италия.

Топреализатор бе Марлон Янг с 19 точки (4 аса), Мигел Анхел Кастро добави 17 точки (3 блокади). За Пуерто Рико Морис Торес приключи с 18 точки (1 блокада, 2 аса).