Дунав бутна Септември в дупката, от която сам изпълзя! Русенци изпуснаха да разгромят командата на Жадния

Витоша Бистрица Дунав Русе (9)

Дунав победи с 2:0 Септември в първия мач от шестия кръг на Първа лига. Русенци имаха достатъчно шансове да спечелят с разлика пред собствената си публика, но направиха доста пропуски. В крайна сметка щастието им се усмихна в началото на втората част, когато столичани останаха с човек по-малко след червен картон на Иван Стоянов. Малко след него Мартин Ковачев и Ахмед Ахмедов реализираха по едно попадение и изкачиха тима си до 10-о място.

Спокойните първи 5 минути на мача в Русе не предвещаваха вихрушката, която се изви пред вратата на Валентин Галев до 10-та. В 6-та неориентирана игра в защита позволи топката да стигне до Глаусио, който стреля от 6-7 метра, но топката нацели Галев в главата. Кълбото не бе добре изчистено и попадна на левия фланг, където Балджийски си спечели фаул, центрирането от който бе засечено от Георги Динков. Топката срещна напречната греда, а след това при добавката правилно бе маркирана засада и голът не бе зачетен. Светослав Ковачев в 9-та минута от няколко метра не успя да прати в мрежата след ново подаване от фланга.

Дунав продължи да играе по-добре, но нови сериозни опасности пред Галев нямаше чак до 43-та минута. Тогава Красимир Станоев с бомбен шут от над 30 метра прати на сантиметри покрай гредата.

Втората част започна малко по-отворено за Септември, но столичани бяха попарени от глупав втори жълт картон на Иван Стоянов. Защитникът бе хванат на къс пас между двама в светлосиньо и си помогна с ръка да пресече топката, което логично му коства изгонването в 57-та минута. След изпълнението на фаула Петър Патев стана поредният играч на Дунав, който не може да прати в мрежата.

Малин Орачев реагира на численото предимство на своите, пускайки в игра двамата централни нападатели Мухамаду Н’Дуайе и Ахмед Ахмедов и това се оказа ключово за победата. В 69-та минута тъмнокожият таран се измъкна при дълго подаване в наказателното поле и сервира топката за капитана Мартин Ковачев, който от няколко метра най-после откри резултата за русенци. Само 6 минути по-късно резултатът вече бе 2:0, след като Ахмедов се разписа след центриране от пряк свободен удар.

Резултатът можеше да стане класически в 80-та минута. Галев изби изстрел по тревата, а притичалият Светослав Ковачев от 4-5 метра нацели далечната греда.

Дунав вече е 10-и в Първа лига с 6 точки от 6 мача, а ситуацията на Септември става все по-тежка. Момчетата на Николай Митов записаха трета поредна и общо четвърта загуба от началото на сезона. Със своите 4 точки те заемат 12-о място с равен актив с Етър, който утре приема Левски. С днешната победа русенци пък прекъснаха своята серия от 3 поредни поражения.

ДУНАВ – СЕПТЕМВРИ 2:0

1:0 Мартин Ковачев (69′)
2:0 Ахмед Ахмедов (75′)

ДУНАВ: Филип Димитров, Божидар Васев, Мартин Ковачев, Георги Динков, Христо Попадийн, Петър Патев, Светослав Ковачев (83 – Александров), Борислав Балджийски, Иван Коконов, Красимир Станоев (65 – Н’Дуайе) , Глаусио (65 – Ахмедов)
Старши треньор: М. Орачев

СЕПТЕМВРИ: Валентин Галев, Борис Галчев, Александър Георгиев (71 – Тилев), Александру Бенга, Асен Чандъров, Здравко Димитров, Иван Стоянов, Ишмаел Байду (84 – Русев), Аласан Диаби, Мирослав Будинов (59 – Meледже), Фабиано Алвеш
Старши треньор: Н. Митов

СЪДИЯ: Георги Кабаков