260 седмици по-късно Гришо го направи! Тази вечер няма да се ляга

1

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се изправя срещу италианеца Яник Синер във финала на Мастърса в Маями. Решаващият за титлата сблъсък е тази вечер от 22:00 часа.

Григор, който досега бе достигал само два пъти до осминафиналите във Флорида, стигна до финала след победи последователно над Алехандро Табило, Яник Ханфман, Хуберт Хуркач, Карлос Алкарас и Александър Зверев. След като бе на две точки от загубата още в първия си двубой срещу чилиеца Табило, Димитров набра скорост и даде само гейм на Ханфман в следващата фаза, преди да запише знаменити успехи над осмия, първия и четвъртия в схемата.

Особено впечатляващо бе представянето на българина срещу световния номер 2 Алкарас, който бе надигран категорично в два сета, а срещу Хуркач и Зверев нашият тенисист прояви характер, за да постигне трисетови победи.

Синер от своя страна, който ще играе на третия си финал в Маями (загуби от Хуркач през 2021 и Даниил Медведев през 2023), надви сънародника си Андреа Вавасори, Талон Грикспор, Кристофър О‘Конъл, Томаш Махач и Медведев, за да се класира за мача за титлата.

Италианецът, шампион на Аустрелиън Оупън, имаше най-сериозни трудности срещу Грикспор, където навакса сет пасив, а най-впечатляващ категорично бе на полуфиналите с Медведев, от когото отстъпи на финала миналата година – Синер даде само три гейма на руснака в доминантно представяне, постигайки петия си пореден успех срещу финалиста в Мелбърн и Индиан Уелс.

Димитров и Синер имат три мача помежду си, като българинът губи с 1-2 победи в преките сблъсъци. Гришо печели първия двубой в Рим през 2020, преди да отстъпи пред италианеца в Маями и в Пекин миналата година.

Григор вече си осигури завръщане в топ 10 на мъжкия тенис след 260 седмици отсъствие след победата над Зверев в полуфиналите, докато Синер най-малкото ще защити точките си от миналата година.