Нямат спирка: Димитър Дулчев и Калцит спечелиха и Купата на Словения

434129081_25863275706604843_6653009013673880331_n

Бившият диагонал и капитан на Марек Юнион Ивкони (Дупница) Димитър Дулчев и тимът на Калцит (Камник) спечелиха Купата на Словения.

Воденият от Младен Кашич тим надигра Марибор с 3:0 (27:25, 28:26, 25:21) в големия финал на турнира, игран късно снощи пред около 500 зрители.

Само преди дни Дулчев и съотборниците му вдигнаха и трофея в Централноевропейската лига (MEVZA) след победа над същия съперник с 3:1 гейма.

Калцит спечели Купа на страната за пети път в историята си след 2001, 2016, 2017 и 2021 година.

Димитър Дулчев влезе като резерва за своя тим във втория гейм и завърши със 7 точки (2 блока и 42% ефективност в атака – +5) за успеха.

Най-резултатен за Калцит пък бе Ласаро Брунет със страхотните 27 точки (3 блока, 2 аса, 56% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане – +18) за победата.

За най-полезен играч (MVP) на финала бе избран либерото на тима Алан Кошенина.

За тима на Марибор Рок Брачко приключи с 15 точки (1 блок, 2 аса), а Жига Доник се отчете с още 12 точки.