Радослав Янков: Завърши един от най-успешните ми сезони

7 Dni Sport12.03.2024
Радослав Янков,

Сноубордистът Радослав Янков оцени изминалия сезон като един от най-успешните му за Световната купа. Роденият в Чепеларе състезател записа първи подиум от 2018 година насам с трето място в един от двата паралелни слалома от надпреварата за Световната купа в Пампорово. В другия той се класира пети.

„Един от най-успешните ми сезони за световната купа завърши!

Качих се отново на подиума от 2018 г. насам на най-важното състезание за сезона, там където се учих да завивам около коловете преди повече от 20 години и ме беше страх да се кача сам на влека – писта “Стената” Пампорово. Завърших отново в топ 8 на света в крайното класиране за дисциплината слалом и 12-ти в генералното.

„Искам да благодаря на моя страхотен екип, на семейството ми, Българската федерация по ски и спонсорите, за това, че сте до мен! Българите можем!”, написа Радослав Янков във Фейсбук.