Георги Русев с асистенция при победа на Сион

7 Dni Sport04.03.2024
Сърбия - България, Георги Русев

Националът Георги Русев се отличи с асистенция при победата на Сион над Белинцона с 3:0 като домакин в мач от 24-ия кръг във второто ниво на швейцарския футбол Чалънджър лигата.

Русев влезе в 77-ата минута като резерва и само пет по-късно асистира за втория гол на своя тим, пишат „Топспорт“.

Носителят на Купата на България с Левски Драган Михайлович пък „помогна“ на Сион, като си изкара директен червен картон в 65-ата минута, оставяйки Белинцона с човек по-малко на терена.

Йоел Шмид даде аванс на Сион в 53-ата минута. Георги Русев влез като резерва в 77-ата минута, заменяйки Тео Бухларем и пет минути по-късно асистира на Лиам Киперфилд за второто попадение на своя тим. 20-годишният футболист вкара втори гол в 88-ата минута, за да сложи окончателно точката на спора.

Сион продължава да бъде лидер в Чаланджър лигата с актив от 55 точки, като е на 7 пред втория Тюн, докато Белинцона е на 7-ма позиция с 28 пункта.