Гордей се България, Христо Христов със сребърен медал от Европейското в категория до 109 килограма

7 Dni Sport19.02.2024
Европейско първенство по вдигане на тежести в София, Христо Христов

Христо Христов спечели сребърен медал в категория до 109 килограма на Европейското първенство в София.

Варненецът събра двубой от 380 килограма. В изхвърлянето Христов също взе сребърен медал, след като се справи със 175 килограма. В изстласкването българинът остана четвърти с 205 килограма, след като в третия си опит не успя да вдигне 208.

Шампион стана азербайджанецът Дадаш Дадашбаили, който беше лидер и в двете отделни движения (176, 212 и общо 388). Трети остана германецът Матеус Хофман със 172, 206 и сбор от 378 килограма.

Авотр: „Дспорт“