Лудогорец си влезе в шампионската роля, обърна Черно море като домакин в Разград

7 Dni Sport19.02.2024
Лудогорец - Черно море, Отбор

Шампионът Лудогорец победи Черно море в един от най-интересните мачове от 21-ия кръг на efbet Лига. Резултатът към този момент е 3:1. Дани Мартин откри резултата в осмата минута. Руан Секо изравни резултата в 12-ата минута. Отново той бе точен за втори път в срещата след 36 минути. Шест след това Якуб Пьотровски също се разписа в мача.

Срещата започна по-нервно от двата отбора. Все пак домакините имаха повече притежание на топката, но в петата минута Дани Мартин от Черно море центрира от фал в наказателното поле на разградчани, но това не се оказа проблем за Серджио Падт. Лудогорец организира скоростно нападение отдясно. Текпетей изведе Фон Витри, който центрира към Рик Джонатан, който можеше да засече от няколко метра вече в опразнената от Дюлгеров врата, но Виктор Попов със зашеметяваща намеса предотврати сигурен гол за „орлите“.

При ответното нападение обаче варненци поразиха съепрника. Виктор Попов центрира към Исмаил Иса, но то бе неточно. Топката се насочи вляво, където Аслак Фон Витри не успя да изчисти топката и тя отиде към новия футболист при гостите – Дани Мартин. Испанецът не се посвени да отправи удар с левия крак, който се оказа неспасяем за нидерландския страж на домакините.

Отговорът на „орлите“ не закъсня и те изравниха резултата четири минути по-късно. Бърнард Текпетей беше видян вдясно и даде остро центриране към Руан Секо. Той изпревари Росен Стефанов, а бразилецът отблизо направи безпомощен вратаря на варненци – 1:1.

След бързите попадения от двата отбора, то играта започна да се развива предимно в центъра. Лудогорец продължи да бъде по-напористия отбор, докато Черно море изчакваше да порази съперника на контраатака. Девет преди края на първото полувреме Аслак Фон Витри стреля по диагонала от дистанция, а Пьотровски отклони с пета, но Дюлгеров улови.

„Орлите“ оформиха пълен обрат в срещата, след като Руан Крус изведе Рик Джонатан. Той преодоля Дюлгеров, но Исмаил Иса спря топката току преди да влезе във вратата, но Руан притича и вкара втори гол за Лудогорец в срещата. При гола Иван Дюлгеров тръгна да парира Рик Джонатан, но стражът на варненци влезе много тежко в краката на своя съотборник – Цветомир Панов, който получи медиицнска помощ и бе изнесен на носилка. На негово място се появи новият – Андрейас Калкан.

Разградчани направиха скоростна контраатака три преди края на първото полувреме, а Руан Крус се понесе по левия фланг. Бразилският нападател даде успореден пас към Педро Нареси, но халфът хитро залъга Росен Стефанов и остави към Пьотровски, а за поляка остана най-лесното – да прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Дюлгеров.

На почивката Георги Дерменджиев пусна в игра Ивайло Чочев, който дебютира за „орлите“. Той замени Педро Нареси. Гостите можеха да намалят пасива си веднага след подновяването на второто полувреме. Сам срещу Серджио Падт се озова Андрейас Калкан, който получи пас от Исмаил Иса. Румънецът отправи удар, но топката срещна левия страничен стълб на стража на Лудогорец.

След 71 минути игра Лудогорец направи добро нападение на скорост, а Рик Джонатан бе изведен зад отбраната на Черно море. Все пак Попов го догони, а Рик стреля от движение, но неточно. Десет минути преди края на редовното време Тодор Неделев отправи остър удар отдалеч при фал, но Иван Дюлгеров направи красиво спасяване и изби в ъглов удар.

Лудогорец – Черно Море 3:1