Ивайло Чочев дебютира за Лудогорец в мача срещу Черно море в efbet Лига

7 Dni Sport19.02.2024
Лудогорец, Козмин Моци, Ивайло Чочев

Халфът Ивайло Чочев ще направи днес своя официален дебют за Лудогорец. Очаква се националът да запише първи минути, като почти сигурно ще се появи след почивката. Старши треньорът Георги Дерменджиев възнамерява да не пипа състава, завършил 0:0 със Сервет в Женева в плейофа за Лигата на конференциите в четвъртък вечер. Причините за това са две. Първата е основният състав да поддържа игрови ритъм преди реванша с швейцарците в четвъртък вечер.

И втората – съперникът е доста силен и водач в класирането. Евентуална издънка ще отвори още разликата на върха.

Чочев обаче ще се появи на терена, като смяна на някой измежду Педро Нареси и Клод Гонсалвеш.

„Момчета, много се радвам, че съм в Лудогорец – в най-добрия отбор, и ще играя с най-добрите футболисти в България. Дойдох тук да стана шампион и се надявам, че лятото ще сме първи“, каза Чочев в специално обръщение към съотборниците си в каналите на социалните мрежи на разградчани. В кариерата си у нас халфът има 12 двубоя срещу Черно море с екипа на ЦСКА и ФК ЦСКА 1948. В тях е записал 3 победи, 6 равенства и 3 загуби.

Автор: „Тема спорт“