Славия победи латиноамериканската селекция на Берое, Тони Тасев блести за „белите“

7 Dni Sport17.02.2024
Славия - Берое,

Славия с успех над Берое с 3:0 в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Два гола за „белите“ вкара Тони Тасев, а между неговите попадения Галин Иванов изпусна дузпа. Самият втори гол на Тасев бе от наказателен удар. В края на мача Владимир Николов оформи крайното 3:0.

На стадион „Александър Шаламанов“ действията на отборите стартираха в 14:30 часа.

Отборът на Славия поведе в седмата минута! Денислав Александров излъга противник на фланга и отправи безупречно центриране, на чийто край се озова Тони Тасев. Крилото плонжира и вкара топката във вратата на Берое с глава – 1:0.

Славия можеше да поведе с 2:0 в средата на полувремето, ако удар на Галин Иванов от дузпа се бе оказал по-точен. Опитният футболист получи право да изпълни наказателния удар след побутване в гръб на Енцо Еспиноса срещу Денислав Александров, ала прати топката в десния страничен стълб.

Около две минути след дузпата Джани Политино можеше да изравни. Латиносът обаче прати топката в аут с глава от близко разстояние.

В 37-ата минута втората отсъдена дузпа за „белите“ вече се превърна в гол. Тони Тасев бе изведен сам срещу Ачиненели и вратарят препъна крилото. Авторът на първия гол Тасев застана зад топката и безпогрешно направи 2:0.

В средата на втората част Иван Минчев бе на сантиметри от много красив гол. Левичарят опита късмета си от около 25 метра и разтресе напречната греда. Минути преди него Алгара затрудни максимално Светльо Вуцов с удар от въздуха.

Техничарят Владимир Николов направи 3:0.

Славия – Берое 2:0

1:0 Тони Тасев 7`
2:0 Тони Тасев 37` (д)
3:0 Владимир Николов 83′

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 5 Велко Йеленкович, 4 Виктор Генев, 37 Венцислав Керчев,17 Ерол Дост, 73 Иван Минчев, 33 Галин Иванов, 7 Денислав Александров, 88 Тони Тасев, 20 Николай Христов

Старши-треньор: Златомир Загорчич

Берое: 23 Родриго Ачинели, 3 Франко Рамос, 5 Лучиано Скуадроне, 12 Темитопе Акинжонгунла, 15 Енцо Еспиноза, 17 Карлос Алгара, 24 Стефан Гаврилов, 20 Карлос Пачаме, 22 Себастиян Вия, 10 Джани Политино, 91 Вини Трибуле