ЦСКА победи Септември София в приятелски мач изигран в Панчарево

7 Dni Sport10.02.2024
ЦСКА - Септември София, Матиас Фаетон

ЦСКА надигра и съвсем заслужено спечели последната си контрола преди подновяването на родния шампионат.

„Червените“ се наложиха с 1:0 над лидера във Втора лига Септември в проверка, играна на базата в Панчарево.

Християн Петров отбеляза единствения гол в 57-мата минута, а резултатът можеше да е още по-изразителен, но Димитър Шейтанов направи няколко добри спасявания.

Любимецът на феновете Фернандо Каранга, който се завърна на „Армията“ през тази зима, но така и не успя да запише минути в мачовете на турска земя, днес започна като титуляр и остана на терена близо един час. Станислав Шопов пък пропусна срещата поради висока температура.

След седмица отборът на Нестор Ел Маестро приема Ботев (Враца) на стадион „Васил Левски“ в двубой от 21-вия кръг на efbet Лига, докато за Септември предстои мач с ФК ЦСКА 1948 II в Драгалевци.

В четвъртата минута Виктор Очай стреля от дистанция, но топката попадна право в ръцете на Димитър Евтимов. 60 секунди по-късно Каранга засече центриране от ъглов удар, но неговият изстрел с глава премина над целта.

В 9-ата минута Фаетон се отличи със страхотен индивидуален пробив отляво, навлезе в наказателното поле и шутира, но кълбото рикошира в играч на Септември.

„Червените“ продължаваха да атакуват, а в средата на първото полувреме Каранга прати топката в противниковата врата, но попадението беше отменено заради нарушение срещу стража Шейтанов.

В 26-ата минута втори гол на ЦСКА не беше признат. Иван Турицов беше изведен по дясното крило, центрира към Фернандо Каранга, чийто удар беше спасен от вратаря на гостите. При добавката Фаетон довкара топката, но при ситуацията беше отсъдена засада.

Малко преди да измине половин час от началото на мача Димитър Шейтанов се отличи с поредно добро спасяване. Улаус Скаршем стреля от удобна позиция, но стражът на гостите изби с крак.

В 36-ата минута футболистите на Ел Маестро разиграха добре помежду си, а Тобиас Хайнц се озова на отлична стрелкова позиция, но и този път Шейтанов направи блестящо спасяване и запази нулевото равенство.

Малко след това Линдсет и Каранга се отчетоха с нови пропуски пред противниковата врата. В последната минута на първата част Фаетон опита удар от далечно разстояние, който не затрудни стража на септемврийци.

В началото на второто полувреме Димитър Евтимов трябваше да се намесва при коварен изстрел на Очай. В 52-рата минута Линдсет получи добра топка в наказателното поле, но беше притиснат от Захари Атанасов и не успя да отиграе по най-добрия начин.

В 57-мата минута домакините откриха резултата. Християн Петров се оказа на точното място при центриране от корнер, за да засече топката във вратата, пазена от Димитър Шейтанов.

В 72-рата минута влезлият като резерва Марин Орлинов направи блестящо двойно спасяване. Вратарят отрази последователно удари на Симеон Александов и Николай Дросев. Седем по-късно Асприля опита акробатично изпълнение със странична ножица, което обаче не беше точно.

В 81-вата минута Майкъл Естрада беше близо до това да удвои преднината на своя тим, но малко пред голлинията изстрелът му беше блокиран от Страхиня Керкез.

ЦСКА – Септември София 1:0

1:0 Християн Петров 57″

Стартови състави:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (К), 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 1. Густаво Бусато, 12. Марин Орлинов, 22. Енес Махмутович, 4. Мено Кох, 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Санянг, 17. Емануел Шакич, 26. Марселино Кареасо, 20. Мартин Стойчев, 30. Данило Асприля, 29. Майкъл Естрада

Септември София: 21. Димитър Шейтанов, 7. Мартин Стоянов, 5. Асен Георгиев, 8. Захари Атанасов, 4. Иван Арсов, 6. Виктор Очай, 13. Йордан Йорданов, 10. Айкут Рамадан, 24. Борислав Маринов, 9. Мартин Тошев, 16. Симеон Александров

Резерви: 22. Страхиня Керкез, 3. Преслав Георгиев, 11. Ивайло Михайлов, 23. Йоан Гарвилов, 20. Николай Дросев, 25. Стефан Ристич, 18. Кубрат Йонашчъ

Снимка: От Официалния Инстаграм профил на ЦСКА