Етър победи Септември София в приятелски мач част от поготовката на двата отбора

7 Dni Sport31.01.2024
Етър - Янтра,

Етър победи Септември (София) в контролна среща.

На градския стадион в Несебър тимът от Велико Търново се наложи с 2:1. Етър поведе в 64-ата минута. Иван Василев бе съборен в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. От бялата точка Ловре Кнежевич с хладнокръвен удар в левия ъгъл откри резултата – 1:0.

“Болярите” удвоиха аванса си в 83-ата минута. Дидис Лутумба-Пита отляво находчиво намери Макан Сидибе, който стреля извън наказателното поле. Топката рикошира във футболист на Септември, заблуди вратаря и влетя в мрежата за 2:0.

В последните секунди на мача вратарят на Етър си вкара куриозен автогол. Той получи топката от тъч, опита да я поведе настрани, но вместо това прати кълбото зад голлинията си. С това бе оформен и крайният резултат – 2:1.

Автор: „Котаспорт“