Пирин Благоевград победи Марек Дупница с класически резултат

7 Dni Sport31.01.2024
Пирин Благоевград, Тренировка

Пирин победи втородивизионния Марек Дупница с 3:0 в приятелска среща, която се проведе на базата в село Рилци. Това е трета контрола за момчетата на Иво Тренчев и първа победа в подготвителния период.

„Орлетата“ откриха резултата в 11-та минута с гол на Христо Попадийн, който завърши многоходова комбинация, възползвайки се от подаване на Аймен Суда.

В 28-ата минута Асен Дончев засече в мрежата центриране на другото ново полълнение – Арно Люзайадио за 2:0.

Четири минути по-късно Иван Тасев оформи резултата, при който приключи първата част, а асистенцията бе на Аймен Суда.

На полувремето и в 62-ата минута старши треньорът Тренчев направи промени, давайки възможност за изява на всички футболисти.

През втората част резултатът остана без промяна.

В събота, 3 февурари, от 14.00 часа на стадион „Христо Ботев“ е приятелската среща с Локомотив София.

Автор: „Дспорт“