Бертани не се класира за втория манш на гигантския слалом в Кронплатц

7 Dni Sport30.01.2024
Луиза Бертани,

Луиза Бертани не се класира за втория манш на гигантския слалом от световната купа по алпийски ски в Кронплатц. Българската състезателка записа последно време и се нареди на 52-о място, като зад нея останаха само три незавършили скиорки.

Бертани даде време 1:06.30 минути, а Стефани Брунер от Австрия завърши с 1:03.01 минути за 30-о място.

Победителка в състезанието стана швейцарката Лара Гут-Бехрами, която финишира с време 1:00.48 минути. Втора с 0.59 пасив се класира новозеландката Алис Робинсън, а трета с 0.68 изоставане е шведката Сара Хектор.

Гут-Бехрами води в класирането на дисциплината гигантски слалом с 585 точки и 80 повече от италианката Федерика Бриньоне, която е пета след първия манш. В подреждането за световната купа лидер е американката Микаела Шифрин, която има 95 точки повече от Гут-Бехрами. Тя пък финишира на четвърто място.