Отборът на Петев закъса, вече е три мача без победа

ФК ЦСКА 1948 - Лудогорец, Ивайло Петев

Воденият от Ивайло Петев отбор на Университатя Крайова не успя да постигне победа в трети пореден мач от румънското първенство. „Синьо-белите“ изпуснаха дузпа и стигнаха само до равенство 2:2 при визитата на УТА Арад от 21-ия кръг на шампионата. По този начин Университатя остава на 10 точки от лидера ФКСБ, а тимът може да бъде задминат в класирането от ЧФР Клуж и от Рапид Букурещ след изиграването на останалите мачове от кръга.

В последните три кръга Университатя има две равенства и една загуба, а Петев започна с три поредни победи в първенството.

УТА Арад излезе напред в резултата с гол на Миковски още в 3-ата минута.

Раул Силва си отбеляза автогол в 7-ата минута и УТА Арад поведе с 2:0.

Университатя се върна в мача в добавеното време на първата част след попадение на Банку.

Гостите можеха да изравнят резултата в 55-ата минута, но Куртич изпусна дузпа.

Все пак Университатя стигна до равенството в срещата с попадение на Александру Митрицъ в 76-ата минута.

След това равенство Университатя Крайова е с 34 точки, а ФКСБ е лидер с 44 точки.

В следващия кръг Университатя е домакин на Фарул Констанца.

Автор: „ДСпорт“