Вальо Антов с цял мач при победа на Кремонезе

Монца, Валентин Антов

Българският национал Валентин Антов записа 90 минути при победа на Кремонезе като гост с 3:1 над Комо. Успехът изкачи „тигрите“ до 7-ата позиция в Серия Б с 13 точки, докато днешният домакин е на 6-ото място с един пункт поведе от отбора на българина.

Кремонезе откри резултат в 16-ата минута след гол от дузпа на Масимо Кода. 16 минути по-късно „сиво-червените“ удвоиха преднината си, а този път точен бе Давид Окереке. В края на първата част гол на Комо, дело на Симоне Верди, бе отменен след използването на ВАР.

Домакините успяха да върнат едно попадение в 52-ата минута след точно изпълнение на Патрик Кутроне. 12 минути по-късно, авансът от два гол на гостите бе възстановен, след като Кода отбеляза второто си попадение в срещата. В 68-ата минута отборът на Антов остана с човек по-малко след червен картон на Лука Лочошвили. Пет минути по-късно Кутроне изпусна дузпа.

Автор: „ДСпорт“