Филип Кръстев вкара гол, а ЛАФК се завърна към победите

7 Dni Sport05.10.2023
Screenshot 2023-10-05 at 9.29.49

Лос Анджелис ФК разби с 5:1 Минесота Юнайтед в мач от редовния сезон на МЛС. Българинът Филип Кръстев се появи в игра за своя отбор през второто полувреме и не се нуждаеше от много време, за да вкара гол във вратата на съперника.

Голмайсторът на ЛАФК Денис Буанга беше във вихъра си, реализирайки хеттрик още през първото полувреме.

Минесота поведе в резултата с гол на Дотсън още в 4-ата минута, но Буанга изравни две по-късно.

ЛАФК направи пълен обрат в мача в 36-ата минута с втория гол на Буанга и пое пълен контрол над срещата.

Буанга оформи своя хеттрик в заключителните секунди на първото полувреме.

Тапиас си отбеляза автогол в 46-ата минута и ЛАФК поведе с 4:1.

Филип Кръстев се появи в игра в 63-ата минута на мястото на Тилман.

Бившият футболист на Левски и Славия се разписа само четири минути по-късно, оформяйки крайния резултат в мача.

ЛАФК е трети в Западната конференция с 48 точки, като е с една по-малко от втория Сиатъл Саундърс.

Редовният сезон е към края си, а Лос Анджелис ФК има още два оставащи мача от него.

Автор: „Дспорт“

Снимка: Официален Инстаграм на Филип Кръстев