Легендарно шоу в историческия „Мач на надеждата“

Мач на надеждата, Мартин Петров, Димитър Бербатов

Страхотно шоу направиха звездите, които участваха в „Мача на надеждата“. Инициативта на Стилян Петров събра огромни имена от световния футбол, а всички събрани средства отиват за благотворителност.

Публиката на стадион „Васил Левски“ видя 6 попадения. За българите голове вкараха Димитър Бербатов, Георги Пеев и Мартин Петров. Робер Пирес, Хенрик Ларсон и Джо Коул пък реализираха за чужденците.

В заключителните минути Стилян Петров напусна терена със сълзи в очите и под аплодисменти и скандирания на неговото име. Големият Стан беше изпратен с песента – You’ll never walk alone.

Звездите се появиха на терена под аплодисментите на публиката. Беше подкрепен и Петър Хубчев в неговата битка с коварната болест. Христо Стоичков вдигна високо тениска с номер 5 и всички на стадион „Васил Левски“ изпратиха силната си подкрепа към защитника, който донесе толкова много радост на България с изявите си в САЩ през 1994г.

Димитър Бербатов откри резултата. Добре позната комбинация между нападателя и Мартин Петров донесе първото попадение в мача.

Робер Пирес изравни с хубав гол, а след това на терена се появиха Любо Киров и Владимир Ампов – Графа, за да добавят още настроение към невероятното събитие.

Хенрик Ларсон отбеляза попадение за 1:2 в 30-та минута, но само две по-късно, втора асистенция на Мартин Петров и майсторско изпълнение на Георги Пеев възстановиха равенството.

Първо полувреме с много емоции, голове и красиви отигравания.

Хубав извеждащ пас към Мартин Петров и точно както преди, крилото се разписа след като избяга зад защитата.

Големиите Христо Стоичков и Димитър Бербатов напуснаха игра. Публиката нямаше как да не изпрати подобаващо кавалера на златната топка и бившия нападател на Манчестър Юнайтед.

Една от големите звезди – Джо Коул, успя да вкара прекрасно попадение. Бившото крило на Челси показа уникален дрибъл между няколко футболисти и реализира красив гол за 3:3.

В заключителните минути Стилян Петров напусна терена със сълзи в очите си и под аплодисменти и скандиране на неговото име.

Автор: Gong.bg