Здравко Димитров герой за Септември във Видин

Здравко Димитров,

Лидерът във Втора лига и един от основните кандидати за промоция в елита Септември София прекъсна негативната си серия от две последователни загуби с победа във Видин срещу Бдин с 2:1. Столичани имат 18 точки, докато северозападният тим е предпоследен 17-и с 5.

Момчетата на Красимир Балъков излязоха напред в резултата след 53 минути игра, когато Айкут Рамадан бе точен от дузпа. Сами минута след това резултатът бе изравнен, след като Мартин Ачков си вкара автогол. В 60-ата минута Здравко Димитров донесе победата на Септември с първия си гол след завръщането си в тима.

Спартак Плевен победи Литекс Ловеч с 4:1 с голове на Слав Петков, два на Яни Пехливанов, първият от които от дузпа и Васил Шопов. За ловчанлии почетния гол отбеляза Александър Ангелов. Боян Стойнев донесе победа на Марек Дупница срещу дублиращия тим на Лудогорец с 1:0.