Две дузпи стигнаха на Черно море за три точки във Враца

IMG_1058

Черно море продължи доброто си представяне в efbet Лига, побеждавайки с 1:0 Ботев Враца на стадион „Христо Ботев“. „Моряците“ пропуснаха дузпа през първото полувреме, когато Пабло Гарсия не успя да преодолее Федерико Бариос, но през втората част Атанас Илиев бе точен от бялата точка за 0:1.

С победата варненци събраха 20 точки на върха в класирането, докато Ботев Враца е 12-и с шест точки.

Още във втората минута Черно море имаше добър шанс, но Федерико Бариос успя да се намеси добре и да запази вратата си без гол.

И този двубой бе спрян в петата минута за аплодисменти в подкрепа на Петър Хубчев, който се бори с коварна болест.

В 14-ата минута Едуардо Кунде спъна в наказателното поле Едгар Пашеко и последва наказателен удар в полза на „моряците“. Зад топката застана Пабло Гарсия, който бе спрян от Бариос. При добавката Живко Атанасов стреля над вратата.

В 22-ата минута Иван Дюлгеров направи добро спасяване, но след това се оказа, че стрелялият Момчил Цветанов така или иначе е бил в засада.

Десет минути след това Черно море пропусна нова възможност да отбележи попадение, след като Панайтов върна към Иса, но нападателят стреля неточно.

В 51-ата минута Жан Пиер Да Силва навлезе в наказателното поле и отправи удар, но Дюлгеров не се затрудни.

В следващите минути темпото на игра бе ниско и пред двете врати нямаше опасности.

В 60-ата минута Алекс Фернандес не успя да отиграе топката и да отправи изстрел към опразнената от Бариос врата.

В 77-ата минута Мазир Сула отправи мощен удар, който Бариос изби, топката стигна до Исмаил Иса, който обаче от добра позиция пропусна.

Минута по-късно Черно море получи правото да изпълни втора дузпа. Бившият футболист на „моряците“ Стефан Велев извърши нарушение срещу Иса. Този път с изпълнението се зае Атанас Илиев. Стражът на Враца докосна топката, но не успя да опази вратата си – 0:1.

Четири минути преди края на двубоя Спас Георгиев получи в наказателното поле от Браян Переа, но Иван Дюлгеров се намеси решаващо.

В добавеното време на срещата Алекс Фернандес излезе на добра позиция, но стреля покрай вратата.

Снимка: Официална Фейсбук страница на Черно море