Крумовград победи отбора на Локо София като домакин в efbet Лига

7 Dni Sport26.08.2023
ФК Крумовград - Лудогорец,

Отборът на Крумовград победи Локомотив София с резултат 2:0 в ранния съботен двубой от седмия кръг на ebet Лига.

Мачът се проведе на Спортен комплекс „Никола Щерев- Старика“ стартира в 19:00 часа.

Крумовград поведе рано-рано на Локомотив София. Точен бе Божидар Кацаров, който във втората минута с глава засече подаване от корнер и прати топката във вратата на Александър Любенов за 1:0.

Минути по-късно „жълто-сините“ имаха още един шанс за гол, но Алекс Колев не успя да разпечата Любенов за втори път, след като не уцели топката след пас на Рапосо.

Янко Георгиев спаси Крумовград от гол в 30-ата минута. Вратарят отрази много хубав изстрел с глава на Красимир Станоев.

Сетне дойде още една хубава атака на „жълто-сините“. Колев получи отдясно и с диагонален пас намери Юсеин, който овладя и пусна към Рапосо, а той с пета намери Патрик Луан. Бразилецът не можа да отправи хубав удар.

Малко след старта на второто полувреме Крумовград направи още един опит за гол. Георгиев от левия флан „извади“ топката към точката на дузпата, а там Миланович пробва удар, но стреля слабо.

Десетина минути преди края „жълто-сините“ организираха още една чудесна атака, при която Миланович бе изведен сам срещу Любенов, но стреля право в тялото на вратаря на Локомотив София.

Пет минути преди края Крумовград реши всичко. Александър Колев удвои за „жълто-сините“ от дузпа, причинена от Диме Димов, който закъсня много с шпагат в наказателното поле.

Крумовград – Локомотив София 2:0

1:0 Божидар Кацаров 2`

2:0 Александър Колев 85` (д)

Крумовград: 1 Янко Георгиев, 3 Калоян Пехливанов, 5 Матей Шимич, 11 Александър Георгиев, 91 Вячеслав Велев, 44 Божидар Кацаров, 10 Серкан Юсеин, 13 Диего Рапосо, 17 Патрик Луан, 9 Александър Колев, 14 Даниел Миланович

Старши-треньор: Неманя Миланович

Локомотив София: 24 Александър Любенов, 33 Алан Диас, 4 Диме Димов, 26 Красимир Милошев, 16 Симеон Мечев, 7 Фелипе Райън, 31 Красимир Станоев, 93 Стефан Ламбезе, 45 Димитър Митков, 11 Карлос Франса, 12 Бруно Франко

Старши-треньор: Стойчо Стоев

Автор: „Гонг“