Илия Груев с асистенция при успех на Вердер срещу носителя на Купата на Франция

7 Dni Sport22.07.2023
Илия Груев,

Вердер Бремен постигна трета поредна победа в предсезонните си летни контроли. Тимът от Бундеслигата се наложи с 5:2 срещу носителя на Купата на Франция Тулуза. Приятелският мач се изигра в Цилертал, Австрия.

Българският национал Илия Груев-младши се появи в игра за началото на второто полувреме и даде асистенция за третия гол в мрежата на французите.

Преди почивката двата отбора си размениха по едно попадение. Мамаду Бангре даде аванс на Тулуза в 15-ата минута, докато Романо Шмид изравни десетина минути преди почивката.

За второто полувреме старши треньорът на „бременските музиканти“ излезе с изцяло нов състав. На терена се появи Илия Груев.

В 50-ата минута Никлас Фюлкруг вкара от дузпа и Вердер направи пълен обрат в резултата. Седем минути по-късно Адо Онаиву изравни – 2:2.

В 62-рата минута Илия Груев изпълни ъглов удар, а Давид Ковнацки засече с глава от чиста позиция. Така Вердер отново излезе напред в резултата.

До края германският тим затвърди успеха си с още два гола. Фюлкруг и Ковнацки бяха точни в 73-тата и 82-рата минути.

Следващата лятна контрола на Вердер Бремен е срещу Лайпциг на 28 юли.