Емил Нейков се класира за 1/2-финал на световното по гребане в Пловдив

7 Dni Sport20.07.2023
Емил Нейков,

Емил Нейков се класира за полуфиналите на скиф на iветовното първенство по гребане за мъже и жени до 23 години в Пловдив.

Нейков спечели втория репешаж и си гарантира място сред най-добрите 12 в дисциплината.

Българският скифьор, който вчера даде трето най-добро време в сериите, но остана на втората позиция в своята серия след британеца Майлс Деверо, днес не срещна затруднения и завърши убедително на първата позиция в репешажната си гонка.

Сребърният медалист в дисциплината от eвропейското първенство за младежи в Хазевинкел през 2022-а поведе още в началото на състезанието и не изпусна водачеството си до края, като измина дистанцията за 7,13,54 мин.

На 3,67 сек след Нейков завърши Андре Пинто от Португалия, който също продължава напред.

Полуфиналите на скиф са на 22 юли (събота).

Автор: „24 часа“