България не взе гейм на САЩ и завърши на 15-о място в Лигата на нациите

7 Dni Sport10.07.2023
Screenshot 2023-07-10 at 8.38.42

България завърши на 15-о място в тазгодишното издание в Лигата на нациите. В мач без значение за оставането ни в турнира загубихме от домакина САЩ с 0:3 (27:29, 19:25, 21:25). Още преди двубоя беше ясно, че Китай остава на последното място и ще изпадне.

Първият гейм беше истински трилър. Мачът започна с размяна на точки, като никой не можеше да натрупа преднина. За първи път България успя да тръпне с три точки 14:11. Авансът ни дори се увеличи при 20:16. За съжаление домакините се справиха с този проблем. Равенството дойде при 23:23. Българите изпуснаха три геймбола. След това спасихаедин, но накрая Щатите бяха крайни победители в частта – 29:27.

Вторият гейм също стартира с точкова размяна. Тя продължи до 11:11. Тогава янките направиха три поредни точки. До края на частта задържаха преднината си. Нашите не успяха да се върнат в гейма и го загубиха с 19:25.

В последните ни минути в Лигата на нациите за 2023 година мачът просто завършваше. И двата отбора играха освободено, но по-концентрирани в ключовите моменти бяха американците. Домакините поведоха със 7:4. Нашите изравниха при 10:10. Отново янките взеха крехък аванс, а следващото равенство бе при 15:15. За последно резултатът бе равен при 17:17. След това Щатите взеха преднина и спечелиха мача 25:21.

Сега националите се прибират в България и след почивката, дадена от треньора Пламен Константинов, ще започне подготовката ни за европейското първенство. България е един от домакините в лицето на Варна

Снимка: Фейсбук страницата на българската федерация по волейбол