Чудесен ЦСКА победи Базел с 1:0, Тобиас Хайнц отбеляза победния гол

7 Dni Sport01.07.2023
ЦСКА - Ботошани, Отбор

Отборът на ЦСКА победи Базел в мач част от подготовката си, победното попадение реализира Тобиас Хайнц в 47-а минута на мача.

„Червените“ изиграха отлично първо полувреме и създадоха доста работа за вратаря на швейцарците, но не успяха да го преодолеят. Страхотна игра показа завърналият се в тима Марк-Емилио папазов, който води атаката на тима на Саша Илич.

Двубоят започна с по-активна игра на ЦСКА и още в 3-ата минута Шагонян отправи точен удар, при който Марвин Хиртц показа колебание, но улови топката. Две минути след това стражът на Базел бе поставен на далеч по-сериозно изпитание след изстрел по земя на Марк-Емилио Папазов. Хиртц обаче плонжира и изби, а след това и защитник на швейцарците изчисти далеч от наказателното поле. В 8-ата минута 19-годишният Папазов показа майсторство, след като овладя технично 30-метров пас пред наказателното поле и шутира от въздуха, но топката мина над вратата за радост на „замръзналия“ на място Хиртц.

В 14-ата минута Станислав Шопов се пребори за топката и пусна към Шагонян, който си нагласи топката на десния крак и отправи коварен изстрел под гредата. Вратарят на Базел обаче внимаваше и изби в корнер. При последвалото центриране Мено Кох стигна първи до топката, но ударът му с глава излезе в аут. ЦСКА продължи да бъде по-активният отбор и в 31-ата минута се откри добра възможност пред Тобиас Хайнц. Шутът му по земя обаче бе право в ръцете на Хиртц, който улови без проблеми. Две минути преди почивката Хайнц с хубав пас намери Папазов пред наказателното поле. Младокът финтира елегантно Михаел Ланг и отправи силен удар по земя, който бе спасен от Хиртц.

Логичното се случи две минути след почивката. Жираир Шагоян проби отляво и с прецизен пас намери Тобиас Хайнц на задна греда и норвежецът отблизо нямаше как да сгреши – 1:0

Базел пропусна страхотен шанс да изравни в 53-ата минута. Разсеята игра в „червената“ отбрана позволи на съперника на отправи на два пъти удари, като при втория резервата Хунцикер от три метра уцели вратаря Димитър Евтимов. ЦСКА отговори с контраатака за учебник в 57-ата минута, при която Хайнц изведе Шагонян сам срещу вратаря Марко Салви. Ударът на арменеца под гредата обаче беше избит от резервния страж на Базел.

Час след началото на мача наставникът на ЦСКА – Саша Илич направи пет промени наведнъж в състава и три минути по-късно две от резервите пропуснаха да удвоят резултата. Павел Жабов с хубаво центриране намери Симеон Александров на задна греда, който стреля от въздуха в аут. Напречната греда пък се оказа последна преграда пред Базел в 76-ата минута след удар с глава на Рикардо Калафиори, който засече центриране от ъглов удар.

ЦСКА – Базел 1:0

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 4. Мено Кох, 6. Християн Петров, 20. Асен Дончев, 3. Сейни Санянг, 8. Станислав Шопов, 7. Джонатан Линдсет, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 23. Шагоир Шагоян, 24. Марк-Емилио Папазов

Резерви: 12. Марин Орлинов, 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 30. Александър Бучков, 21. Амос Юга, 13. Илиан Антонов, 15. Тибо Вион, 27. Павел Жабов, 16. Георги Чорбаджийски,18. Симеон Александров

Автор: „Гонг“