Йосиф Миладинов взе златото на 100 м бътерфлай, Антъни Иванов остана втори

7 Dni Sport30.06.2023
payimage-566695

Финалистът от Игрите в Токио Йосиф Миладинов спечели финала на 100 метра бътерфлай на Държавното първенство по плуване, оставяйки зад себе си Антъни Иванов.

Миладинов, който е състезател на Спринт София финишира първи за 52.73 секунди, а Иванов, който представя ПСК Черно море, остана втори с 53.57 секунди. Призовата тройка допълни Виктор Христов от Олимпия с 55.22 секунди.

Миладинов спечели още един златен медал през днешния ден с щафетата на Спринт София, като във финала на 4 по 100 метра свободен стил квартетът в състав Миладинов, Калоян Левтеров, Тонислав Събев и Йордан Янчев спечели с време 3:24.11 минути.

Втори остана съставът на Олимпия с 3:26.37, а фаворитът Черно море, с Дениел Нанков и Антъни Иванов в състава, завърши на трето място с 3:26.47.