Гордей се България, Габриела и Стефани Стоеви се класираха на финала на Европейските игри, ще търсят титлата

7 Dni Sport30.06.2023
Габриела Стоева, Стефани Стоева

Tрикратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева постигнаха пета поредна победа и се класираха за финала на турнира по бадминтон на Европейските игри в Краков (Полша).

Сестрите, които са златни медалистки от Европейските игри в Баку 2015, направиха обрат и победиха представителките на Франция Марго Ламбер и Ане Тран (Франция) със 17:21, 21:14, 21:12 за 84 минути.

Българките загубиха първия гейм, но доминираха във втория и след 21:14 изравниха резултата. В решителната трета част те поведоха с 11:8, след това с 15:11, а до края допуснаха само една точка и след 21:12 спечелиха мача.

На финала в събота Стефани Стоева и Габриела Стоева ще играят с победителките от мача между Дебора Джиле/Черил Зайнен (Нидерландия) и Линда Ефлер/Изабел Лохау (Германия).

Автор: „БТА“