Гордей се България, Тихомир Иванов спечели титлата на Европейското отборно първенство

7 Dni Sport22.06.2023
355671749_744386087571307_8521050477065307033_n

Олимпийският, световен и многократен европейски финалист в скока на височина Тихомир Иванов донесе първа победа на България на Европейското отборно първенство от Втора лига в Хожув (Полша). 28-годишният шампион от Универсиадата в Неапол през 2019 г. се появи в сектора с нов имидж (без познатата за него дълга коса) и си гарантира първото място с 2.24 метра.

Това е личен рекорд за сезона за Иванов, който получаваше ценни наставления от световната рекордьорка в скока на височина при жените Стефка Костадинова, която изгледа победата на родния състезател от трибуните в компанията на неговия треньор Георги Помашки.

Иванов направи и три фала на 2.27 м. Втори също с 2.24 м, но преодоляни от втори опит, завърши сърбинът Славко Стевич. Трети също с 2.24 м се нареди украинецът Олег Доросчук.

Слави Мутафов се нареди девети на 200 метра с 21.20 секунди (-1.0 м/сек), след като завърши шести в своята серия. Най-бърз на половин обиколка при мъжете беше носителят на пълен комплект европейски медали на 60 метра и победител на 100 метра в Хожув Ян Волко (Словакия) с 20.53 секунди.

Снимка: Bulgarian Olympic Team