14 медала за България от Европейското първенство по канадска борба

7 Dni Sport16.06.2023
Screenshot 2023-06-16 at 9.34.48

14 медала за България спечелиха състезателите ни в надпреварите на дясна ръка от Европейското първенство по канадска борба за хора с увреждания.

В категориите за хора с физически увреждания Мустафа Мехмедалиев завоюва среброто в категория над 85 кг., Алпай Ибрям остана трети при мъжете до 60 кг., Панайот Чанков взе бронзовия медал в категория 70 кг., а Захари Стоянов се класира трети в категория над 85 кг..

При жените със зрителни увреждания шампионка стана Ася Бурова в категория до 70 кг, а Емка Танова спечели сребърен медал. Ангелина Кръстева също грабна сребро, а Илинка Пупева е трета в своята категория до 60 кг. В най-тежката категория Емилия Стоянова зае второто място, а Маргарита Дабева остана с бронзов медал.

При мъже със зрителни увреждания Мирослав Николов и Ваньо Биячев останаха трети в своите категории.

В категорията за жени със слухови увреждания Лада Хаджиева зае първо място, а Тилка Кайрякова спечели бронзов медал.