Ботев Пловдив победи Локомотив София с голове на Минков и Траоре

7 Dni Sport01.06.2023
payimage-588225

Ботев Пловдив се наложи над Локомотив София с 2:1 в двубой от 35-ия кръг на efbet Лига. След този успех „канарчетата“ прекъснаха негативната си серия от пет двубоя без успех в българския елит. Антонио Вутов даде аванс от дузпа за столичните „железничари“ от дузпа, но след попадения на Николай Минков и Абдулайе Траоре Ботев Пловдив стигна до пълния обрат.

Ботев Пловдив със сигурност ще завърши на 10-о място в четворката като вече има 36 точки в актива си, докато Локомотив София се бетонира на 9-а позиция с 42 пункта кръг преди края.

Локо София – Ботев Пловдив 1:2

1:0 Антонио Вутов 34′ (д.)

1:1 Николай Минков 39′

1:2 Абдулайе Траоре 50′

Локомотив София бе по-активният от двата отбора в началото на мача. В 8-ата минута столичните „железничари“ стигнаха до първия точен удар, който бе отравен от Матеус Дуарте, който бе оставен свободен на втора греда, но Георги Аргилашки отрази.

Минута по-късно Антонио Вутов проби през центъра и шутира от далечна дистанция, но топката премина на сантиметри от напречната греда.

Бруно Франко бе изведен по лявото крило в 14-ата минута, а фланговият футболист сви топката за Антонио Вутов, който шутира от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Ботев Пловдив.

Карлос Франса проби в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от бранител на „канарчетата“. Последва добавка след рикошета на Красимир Милошев, който завъртя топката към горния десен ъгъл, но не успя да порази целта в 19-ата минута.

Бруно Франко се справи с Виктор Генев по левия фланг и центрира меко към точката за изпълнение на дузпа, където бе позициониран Божидар Кацаров, който отправи изстрел с глава, който обаче бе отразен от Георги Аргилашки в 26-ата минута на двубоя.

Натискът на столичните „железничари“ продължи и в следващите минути след центриране по земя в 31-вата минута Станислав Костов засече, но стражът на Ботев Пловдив отрази.

Антонио Вутов направи добър пробив и намери Станислав Костов на чиста позиция, тогава Николай Минков влезе в краката на нападателя на Локомотив София, а Валентин Железов посочи бялата точка. В 34-ата минута Антонио Вутов се нае с идпълнението на дузпа и реализира в долния десен ъгъл, за да изведе столичните „железничари“ напред в резултата.

Рой Херман проби през средата, след което подаде зад гърба на отбраната и намери Николай Минков, който се озова очи в очи срещу Бубакар Гайе и реализира в 39-ата минута, за да се реваншира за дузпата, която направи по-рано и да възстанови паритета.

Джеймс Ето’о изведе Абдулайе Траоре зад гърба на защитната линия на Локомотив София, а нападателят на Ботев остана сам срещу Гайе, след което шутира, но топката срещна десния страничен стълб в 45-ата минута.

Матеус Дуарте премина през четирима защитници на Ботев Пловдив и шутира от границата на наказателното поле, но Георги Аргилашки улови топката и даде начелото на контраатака. Така топката достигна Антонио Перера, който раздегли за Абдулайе Траоре, който остана на чиста позиция и в 50-ата минута порази целта, за да осъществи пълния обрат.

Само минута по-късно Траоре отново бе изведен на чиста позиция и шутира в долния десен ъгъл, но Бубакар Гайе успя да отрази с крак.

Дейвид Малембана шутира директно от пряк свободен удар, шутът бе силен, но прелетя над напречната греда на вратата, пазена от Георги Аргилашки в 56-ата минута.

Красиан Колев напредна по дясното крило в 63-ата минута и центрира на втора греда, където Виктор Генев отправи изстрел с глава, който обаче бе отразен от Бубакар Гайе.

Ивайло Найденов заложи топката за Красимир Милошев, който изпрати силен удар по посока на вратата, но Георги Аргилашки направи фантастично спасяване, за да не допусне изравняването на резултата в 76-ата минута на срещата.

Карлос Франса шутира от средно разстояние в 85-ата минута, но Георги Аргилашки успя да скъси ъгъла и да отрази, с което и да съхрани аванса на „канарчетата“.

Дейвид Малембана шутира от границата на наказателното поле, но топката рикошира в тялото на Мартин Ситев. Първоначално Валентин Железов посочи бялата точка, но след преразглеждане на ситуацията, дузпата бе отменена в 90-ата минута, а играта продължи със съдийска топка.

В петата минута на добавеното време Карлос Франса извърши грубо нарушение срещу Лъчезар Балтанов, за което получи втори жълт и респективно червен картон.

Състави:

Локомотив София: 1. Бубакар Гайе, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко (54′ 4. Мики Орачев), 5. Дейвид Малембана, 26. Красимир Милошев – К (87′ 17. Теодор Иванов), 44. Божидар Кацаров, 39. Антонио Вутов (54′ 70. Димо Бакалов), 89. Матеус Дуарте, 29. Станислав Костов (65′ 18. Християн Чипев), 13. Селсо Рапосо (54′ 22. Ивайло Найденов), 11. Карлос Франса

Резерви: 24. Александър Любенов, 7. Александър Александров, 15. Лука Иванов, 3. Марио Петков

Старши-треньор: Станислав Генчев

Ботев Пловдив: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман (46′ 74. Мартин Ситев), 4. Виктор Генев – К (65′ 18. Самюел Супрайен), 5. Красиан Колев, 7. Лъчезар Балтанов, 15. Джеймс Етоо (85′ 14. Константин Павлов), 17. Николай Минков, 19. Абдулайе Траоре, 20. Антонио Перера (62′ 16. Самюел Акере), 25. Станислав Работов (62′ 28. Мартин Христов), 30. Димитър Папазов

Резерви: 21. Мартин Панев, 33. Стефан Смъркалев, 9. Никола Гелин 31. Мирослав Георгиев

Старши-треньор: Стефан Стоянов

Жълти картони: Селсо Рапосо, Карлос Франса (Л); Виктор Генев, Самюел Супрайен (Б)

Червен картон: Карлос Франса (Л)