Спартак Варна с обрат срещу Хебър Пазарджик в мач от efbet Лига

7 Dni Sport22.05.2023
Спартак Варна - Хебър Пазарджик,

Отборът на Спартак Варна направи обрат срещу Хебър Пазарджик с 2:1 в пореден мач от efbet Лига.

Първи точен удар в мача дойде в 4-ата минута – Микелс се освободи от Николаев и стреля в близкия ъгъл, но Дебърлиев се намеси. Седем-осем минути след това Хамдиев отвърна с удар, но не особено опасен.

След едва четвърт час наставникът на пазарджиклии Любослав Пенев бе принуден да направи смяна – Анте Живкович се контузи и на мястото му влезе Лорен Марузин.

Спартак разтресе гредата в 28-ата минута! Удар на Ивееш бе спасен с мъка от Дебърлиев, след което Баланюк бе намерен от Евандро на чиста позиция, на само 4-5 метра от вратата. Украинецът обаче не успя да отбележи, а прати топката в напречния стълб.

Баланюк можеше да се реваншира почти моментално за пропуска. Той напредна в половината на „гробарите“, ала последният пас му изневери и Микелс не успя да догони подаването му в ситуация двама на един. Минути след това Бен Карамоко се размина с хубаво центриране.

По-малко от две минути трябваха на Хебър, за да вкара през второто полувреме. Марсел разтегли наляво към Търтов, който елиминира двама и завърши успешно във вратата на Фигередо за 0:1.

В 63-ата минута паритетът бе възстановен. Спартак успя да изравни след ювелирно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Лерой Микелс от около 30 метра.

Осем минути по-късно дойде и обратът! Микелс проби отляво и опита успореден пас към Баланюк, който не успя да нанесе удар, а само отклони топката, но тя се озова на пътя на Евандро и бразилецъг на празна врата вкара за 2:1.

Спартак Варна – Хебър Пазарджик 2:1

0:1 Георги Търтов 47`

1:1 Лерой Микелс 63` (ф)

2:1 Евандро Коста 71`

Спартак Варна: 31 Кристиано Фигередо, 66 Александър Цветков, 3 Бен Карамоко, 11 Виктор Митев, 27 Денис Баланюк, 12 Евандро Коста, 82 Иван Йорданов, 14 Ивей Ромееш, 7 Лерой Микелс, 22 Роберто Хименес, 10 Румен Руменов

Старши-треньор: Димитър Димитров

Хебър Пазарджик: 12 Петър Дебърлиев, 44 Николай Николаев, 5 Мартин Михайлов, 33 Стефан Цонков, 27 Роберт Мазан, 8 Алехандро Серано, 84 Стилиян Тисовски, 97 Венсан Марсел, 77 Октай Хамдиев, 98 Георги Търтов, 39 Анте Живкович

Старши-треньор: Любослав Пенев