Ботев Враца победи Локо София и направи крачка към спасението

Ботев Враца - Локомотив София

Ботев Враца победи Локомотив София с 2:1 в мач, от предпоследния 29-и кръг в efbet Лига от редовния сезон, игран на стадион „Христо Ботев“ във Враца.

Ботев Враца стартира силно, като във втората минута Даниел Генов шутира от границата на наказателното поле, а топката рикошира в бранител на Локомотив София и прелетя опасна над напречната греда. Домакините получиха правото да изпълнят корнер, след който обаче не стигнаха до нищо опасно пред Александър Любенов.

Антонио Георгиев копна топката зад гърба на отбраната на столичните „железничари“ и намери Момчил Цветанов, който шутира от воле 13-ата минута, но не успя да намери очертанията вратата.

Браян Переа напредна по лявото крило и сви топката за Антонио Георгиев, който шутира към горния десен ъгъл на вратата на Локомотив. Александър Любенов обаче успя да отрази в 15-ата минута на двубоя.

След многоходова комбинация на Ботев Враца в атака топката достигна Даниел Генов, който показа индивидуална класа и след самостоятелен рейд през центъра на терена шутира от границата на наказателното поле към долния десен ъгъл на вратата, за да изведе своя тим напред в резултата в 21-ата минута.

Карлос Франса излезе очи в очи срещу Красимир Костов в 24-ата минута, след като се справи с Мартин Кавдански. Офанзивният футболист на „железничарите“ шутира, но стражът на Ботев Враца отрази. Последва добавк от страна на Александър Александров, но Костов се справи отново.

Браян Переа се опита да изненада Любенов в 31-ата минута, след като стреля от средна дистанция, но топката прелетя над напречната греда.

След рикошет в наказателното поле Чавдар Ивайлов свали топката с глава за Браян Переа, който овладя на гърди, след което бе се свелече в наказателното поле, след като бе повален от Алан Диас, заради което реферът отсъди дузпа в полза на Ботев Враца. Именно Переа се нае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар. Колумбиецът прати Любенов в обратния ъгъл и удвои преднината на домакините в 40-ата минута.

Карлос Франса бе изведен зад гърба на отбраната на Ботев Враца, а Красимир Костов излезе неразчетено, след което фаулира нападателя на Локомотив София в собственото си наказателно поле, а Кристиян Колев посочи бялата точка. В 54-ата минута на двубоя Димо Бакалов се нае с изпълнението и успя да реализира, с което да върне едно попадение за столичните „железничари“.

Красимир Милошев имаше възможност да възстанови равенството в 56-ата минута, когато удар от дистанция от страна на Красимир Милошев срещна напречната греда, след което бранител на домакините изчисти топката.

В следващите минути на двубоя темпото спадна, а опасните ситуации пред някоя от двете врати липсваха.

Чавдар Ивайлов напредна по дясното крило и центрира на втора греда, където Браян Переа шутира в 75-ата минута, но в тлото на бранител на Локомотив. Последва добавка от страна на Момчил Цветанов, която обаче бе право в напречната греда.

Антонио Георгиев излезе на стрелкова позиция в наказателното поле в 77-ата минута, ударът му преодоля Любенов, но Матеус Дуарте изчисти от голлинията.

Марко Мажуга се справи с трима футболисти на Локомотив Сфоия и завърши индивидуалния си рейд с удар, който бе отразен с крак от Александър Любенов.

Ботев Вр – Локомотив Сф 2:1

1:0 Даниел Генов 21′

2:0 Браян Переа 40′ (д)

2:1 Димо Бакалов 54′ (д)

Състави:

Ботев Вр: 76. Красимир Костов – 8. Диего Фераресо, 3. Мартин Кавдански, 20. Меси Биатумусока – 23. Браян Мендоса, 6. Антонио Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов (87′ 24. Стефан Гаврилов), 11. Момчил Цветанов – 9. Даниел Генов (64′ 18. Диого Барбоса), 19. Браян Переа(90′ 21.Жан Да Силва), 28. Клери Сербер (64′ 14. Марко Мажуга)

Резерви: 34. Федерико Рубио, 4. Луиз Соарес, 15. Мирослав Маринов, 22. Петър Кепов, 37. Том Рапнуи

Треньор: Даниел Моралес

Локомотив Сф: 24. Александър Любенов – 15. Лука Иванов, 5. Дейвид Малембана (69′ 89. Матеус Дуарте), 33. Алан Диас – 12. Бруно Франко (46′ 22. Ивайло Найденов), 26. Красимир Милошев, 44. Божидар Кацаров (79′ 8. Мартин Райнов), 13. Селсо Рапосо (79′ 29. Станислав Костов) – 94. Юлиан Ненов, 7. Александър Александров (46′ 70. Димо Бакалов) – 11. Карлос Франса