Симона Николова и отборът ѝ са на победа от титлата в Чехия

Симона Николова

Българската волейболистка Симона Николова и тимът на Кралово поле (Бърно) са само на победа от титла в чешката Екстралига. Воденият от Ерик Нежода тим надделя над Шелми (Бърно) с 3:2 (17:25, 25:15, 25:23, 25:27, 18:16) в третия двубой от серията помежду им, изигран в „Старез Арена Водова“.

Във витрината си Кралово поле има пет титли (2002, 2003, 2004, 2006 и 2007 г.), и общо 12 финала (с настоящия).

В първата среща Николова и съотборничките й надделяха с 3:2 гейма, а във втората – отстъпиха с 2:3 гейма.

Симона Николова се разписа със 7 точки. Най-резултатна бе Магдалена Буковска с 20 точки (1 ас, 2 блокади), 18 точки реализира Ели Кулисиани (2 аса, 6 блокади). За съперника Хана Кириченко бе над всички с 31 точки (4 аса, 2 блокади), Ивона Маркова приключи с 15 точки (2 аса, 4 блокади).

Четвъртата среща е на 4 май (четвъртък), от 18:00 ч. б.в. Ако се стигне до пети мач, той ще се изиграе на 7 май (неделя).

Автор:Спортал

Снимка:Фейсбук профил на Симона Николова