Уникален Цветан Соколов класира Динамо Москва на финал в Русия

Цветан Соколов,

Динамо Москва и Цветан Соколов се класираха за финала в първенството на Русия по волейбол. В трета среща от полуфиналната серия между двата отбора столичани победиха с 3:0 (25:19, 36:34, 25:23) като гости Зенит Санкт Петербург и ще защитават титлата си.

Капитанът на българския национален отбор Соколов се отличи с 29 точки и стана най-резултатен в полза на победителите, а Динамо спечели плейофа с 3:0 успеха.

Вторият гейм продължи 51 минути, а московчани се поздравиха с победа 36:34 и това предопредели крайния резултат в срещата.

Егор Клюка завърши с 15 точки за Зенит Санкт Петербург.

Шампионите от последните два сезона ще се изправят срещу Зенит Казан в двубоя за титлата. Финалната серия до три победи започва на 1 май.