Мартин Минчев реализира и класира Спарта Прага на финал за Купата на „Чехия“

7 Dni Sport05.04.2023
Screenshot 2023-04-05 at 22.21.37

Българският национал Мартин Минчев вкара гол за победата на своя Спарта Прага с 2:0 в полуфинала за Купата на Чехия срещу Ческе Будейовице. По този начин тимът ще се изправи срещу някой измежду Славия Прага и Бохемианс, които се изправят в другия полуфинален мач.

Минчев започна като титуляр и остана на терена през целия мач, като даде аванс на своя тим в 37-ата минута, когато получи пас от Лукаш Садилек и с добре насочен изстрел прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на гостите.

От Спарта нарекоха Минчев „Българския принц“ в поста си в Twitter след гола на нападателя.

Самият Садилек вкара втория гол за Спарта, който падна в 77-ата минута, когато Лукаш Хараслин центрира в наказателното поле, където Садилек вкара с глава.