Димитър Кузаманов продължава напред на турнира в Маракеш

7 Dni Sport02.04.2023
Димитър Кузманов,

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на клей в Маракеш от сериите АТП 250.

Националът на България за купа „Дейвис“ победи с 6:1, 6:2 представителя на домакините от Мароко Уалид Ауда за час и четири минути игра.

Кузманов спечели осем от първите девет гейма в мача и нямаше особени затруднения при достигането до победата.

За място в основната схема българинът ще играе с французина Юго Грение, който спечели със 7:5, 7:5 срещу босненеца Нерман Фатич.

Другият български тенисист в турнира Александър Лазаров не успя да премине първия кръг на квалификациите. Той загуби с 6:7(2), 3:6 от италианеца Андреа Вавасори.

Първият сет на мача бе напълно равностоен, но в тайбрека Вавасори записа пет поредни точки и го спечели със 7:2.

В началото на втория сет поставеният под номер 7 в квалификационната схема Вавасори реализира пробив за 2:0 гейма, което му бе напълно достатъчно, за да стигне до победата в поредни сетове.

Във втория и финален кръг на квалификациите Вавасори ще срещне победителя от двубоя между чеха Вит Коприва и Реда Бенани от Мароко.

Наградният фонд на турнира в Маракеш е 562 815 евро.