Грешка коства на ансамбъла ни да завърши в топ 3 на обръчи

339122023_774571080963227_5176033978036162702_n

Ансамбълът на България по художествена гимнастика остана на седмо място във финала на пет обръча на Световната купа в София.

Момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска в състав Женина Трашлиева, София Иванова, Рейчъл Стоянов, Радина Томова и Камелия Петрова допуснаха изпускане в изключително трудната и динамична композиция, озвучена от Елвис Пресли. Освен него отборът на България имаше и други малки неточности, спасени уреди и пропусната размяна в променената си след Световната купа в Атина композиция.

Златния медал на обръчи спечели Италия с 34,850, втори останаха израелките с 34,700. Бронзът отиде при Франция с 33,400.

Ансамбълът ни, който триумфира със златото в многобоя, ще вземе участие и във финала на ленти и топки, който е от 16:40 ч.

Снимка: Официална фейсбук страница на БФ по художествена гимнастика