Млад български пилот със страхотно представяне в Италия

307894593_10224339081282006_6502884397858373636_n

Пореден много силен състезателен уикенд записа българският картинг пилот Любослав Руйков, който завърши четвърти в силното състезание за трофея “Андреа Маргути”.

Русков се класира 13-и в квалификацията, но в префинала записа сериозен прогрес и спечели 6 позиции, като финишира седми.

Най-силното представяне обаче на българския пилот беше запазено за финала. Любо гони водачите в хода на цялото състезание и ги настигна в последната обиколка, където атакува, изпревари трима свои съперници и финишира 4-и.

С това силно представяне Руйков си направи страхотен подарък за рождения ден, който беше на 17 март, а през уикенда на пистата го подкрепяха родителите и дядо му.

4-о място в това престижно състезание е отлично постижение за Любо, тъй като той кара срещу много силни и опитни съперници. На финала в последния завой той за кратко дори излезе трети, но остана 4-и на финалната линия”, коментира механикът на Руйков Станислав Каваримов.
Автор: Спортал.