Резерва съсипа Апоел за 25 минути и Аталанта вече спокойно гледа към сблъсъка на ЦСКА

1

Италианският Аталанта на практика си осигури класирането за плейофната фаза на Лига Европа, където ще срещне победителя от сблъсъка ЦСКА – Копенхаген. Тимът на Джан Пиеро Гасперини спечели с 4:1 гостуването си на Апоел Хайфа в Израел и спокойно гледа към реванша в Италия след седмица. В герой за тима се превърна резервата Марио Пашалич, който се появи на терена в 60-та минута при резултат 2:1. Той направи 3:1 само 4 минути след появяването си в игра, а в 86-та асистира на  Муса Бароу за крайното 4:1.

Иначе Апоел изненадващо поведе още в 7-та минута с гол на Алмог Бузагло, но с попаденията на Ханс Хатебоер в 18-та и Дуван Сапата в 21-та Аталанта обърна резултата. Попаденията през втората част просто подпечатаха очакванията, че бергамаските са големият фаворит в този сблъсък и ще си осигурят класирането още след първия мач.