Монца с домакинска победа над Емполи, Вальо Антов на пейката

7 Dni Sport04.03.2023
Монца, Валентин Антов

Отборът на Монца записа домакински успех с 2:1 над Емполи в ранния мач от днешната програма на 25-ия кръг в Серия „А“. За тосканците това беше шести пореден двубой без успех.

Българският национал Валентин Антов остана на пейката на новака в италианския елит.

Още в 11-ата минута Мартин Сатриано се разписа за „адзурите“, но беше маркирана засада на Франческо Капуто. В 19-ата минута Патрик Чурия даде аванс на „бианкоросите“ след хубава асистенция на Андреа Петаня. Първоначално беше свирена засада, но ВАР показа, че всъщност няма такава и голът остана. В 51-вата минута Сатриано изравни резултата с глава, като този път попадението му беше потвърдено. В 67-ата минута Армандо Ицо беше точен с глава при центриране от корнер и така донесе победата на домакините.

Монца се изкачи на 9-ата позиция в класирането с актив от 32 точки, докато Емполи остана на 13-ото място с 28 спечелени пункта и по-лоша голова разлика от Фиорентина.