Дебютен гол на Илиев донесе трите точки на Черно море в Благоевград

Пирин Благоевград - Черно море,

Черно море стигна до минимална победа с 1:0 над Пирин при гостуването си в Благоевград в последен мач от 21-вия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Атанас Илиев, който бе точен от дузпа в 11-ата минута.

Първите минути на двубоя в Благоевград не предложиха интересни положения пред някоя от двете врати.

В 8-ата минута лично съдияята Валентин Железов отиде да прегледа с ВАР ситуация в наказателното поле за дузпа. След прегледа Железов посочи бялата точка и зад топката застана Атанас Илиев, който прати Янко Георгиев в обратния ъгъл и даде преднина на Черно море.

В 24-ата минута Атанас Илиев пробва да засече пас на Александър Василев, но бе изпреварен от Вячеслав Велев. В 37-ата минута Велислав Василев центрира в наказателното поле, но изстрелът с глава на Мазир Сула мина покрай вратата.

В 40-ата минута Сула пробва и мощен изстрел от дистанция, но Янко Георгиев улови.

В началото на втората част Иван Длюгеров излезе да пресече дълъг пас на Андрей Йорданов към Даниил Кондраков. В 53-ата минута Янко Георгиев първоначално не се намеси достатъчно убедително след центриране от корнер, но бързо се поправи.

В 61-ата минута Бенгюзов центрира от свободен удар, а Велев можеше да засече топката, но и Дюлгеров успя да се намеси добре.

Три минути след това Иван Тасев навлезе опасно в наказателното поле, но бе спрян от Босанчич.

В 79-ата минута Иван Дюлгеров се отличи със страхотно спасяване, за да запази преднината на гостите. Отговорът на Черно море бе изстрел на Исмаил Иса, отразен от Георгиев.

Отговорът на Черно море бе изстрел на Исмаил Иса, отразен от Георгиев.

В 86-ата минута Александър Василев стреля от пряк свободен, но право в стената от футболисти на Пирин.

Пирин Благоевград 0:1 Черно море

0:1 Атанас Илиев (д) 11′

Съставите:

Пирин Благоевград: 21. Янко Георгиев, 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов (к) (64′ 9. Преслав Йорданов), 19. Вячеслав Велев, 14. Даниил Кондраков, 23. Димитър Тонев (46′ 26. Иван Тасев), 8. Дмитро Семенив (46′ 17. Илкер Будинов), 18. Мартин Смоленски, 72. Раян Сенхаджи, 10. Славчо Шоколаров, 20. Чебраилс Макрецкис

Резерви: 12. Максим Ковальов, 24. Борис Тютюков, 6. Вергил Янев, 26. Иван Тасев, 17. Илкер Будинов, 9. Преслав Йорданов, 29. Мартин Бачев, 16. Марсел Бибишков, 38. Александър Дюлгеров

старши треньор: Христо Янев

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 19. Александър Василев – 77. Стефан Велев, 71. Васил Панайотов (к) – 10. Велислав Василев, 8. Мазир Сула (85′ 32. Мартин Дичев), 11. Алекс Фернандес (85′ 35. Арлинд Дакай) – 9. Атанас Илиев

Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 43. Наско Янков, 35. Арлинд Дакай, 17. Ангел Ангелов, 4. Росен Стефанов, 12. Марин Петков, 86. Исмаил Иса

старши треньор: Илиан Илиев

Жълти картони: Венцислав Бенгюзов, Вячеслав Велев, Илкер Будинов (Пирин), Петар Босанчич, Велислав Василев (Черно море)