9 от Локо София спечелиха една точка срещу Септември на „Надежда“

7 Dni Sport18.02.2023
Локомотив София - Септември София,

Отборите на Локомотив София и Септември София си разделиха точките в откриващия мач от поредния кръг в efbet Лига.

Юлиан Ненов откри резултата в 35-ата минута, Атанас Кабов изравни в добавеното време на първата част. Домакините получиха два червени картон още преди почивката. Още в 15-ата минута вратарят Александър Любенов бе изгонен, след като спря с нарушение откъсващия се Мартин Петков пред наказателното поле. В 35-ата минута червения цвят видя и Антонио Вутов за много груб фал срещу Мартин Стоянов.

Мачът на стадион „Локомотив“ стартира с едноминутно мълчание в памет на легендата Петър Жеков, който почина тази сутрин.

Срещата започна с атаки и към двете врати, като първата сериозна опасност дойде след топовен шут на Красимир Милошев от дистанция, но Шейтанов изби влизащата под гредата топка. В 14-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Тогава вратарят Александър Любенов не прецени добре една дълга топка и тръгна да я пресреща. Това обърка защитниците пред него и оставиха Мартин Петков да вземе първи кълбото, а стражът се вряза в него. Първоначално съдията отсъди нарушение и жълт картон, но след преглед от ВАР картонът стана червен. Това принуди треньорът на Локомотив София да направи смяна – извади Димо Бакалов и на негово място влезе дебютантът на вратата Бабукар Гайе.

Въпреки това домакините поведоха в 33-ата минута. Дълъг пас към Юлиан Ненов не бе преценен добре от Мартин Николов и крилото с шут в далечния ъгъл преодоля Шейтанов – 1:0.

Две минути по-късно Локомотив остана с още един човек по-малко. Антонио Вутов влезе опасно в краката на Мартин Стоянов и съдията прецени, че действията му заслужават червен картон. Арбитърът Георги Давидов прегледа ситуацията на ВАР, но не промени мнението си.

В даденото от съдията продължение на първата част Септември изравни. Центриране отляво на Симеон Александров прехвърли цялата отбрана на домакините и стигна до намери Атанас Кабов, който отблизо матира Бабакар Гайе – 1:1.

Второто полувреме логично започна с по-активна игра на Септември, като на два пъти стражът на Локомотив Бабукар Гайе бе поставен на изпитание, но той се справи. В 62-ата минута далечен шут на Димитър Костадинов изненада вратаря на домакините, който обаче все пак успя да избие топката.

Късметът бе на страната на „червено-черните“ в 68-ата минута, когато резервата Айкут Рамадан отправи страхотен удар, но топката се удари в напречната греда. Десет минути преди края Септември пропусна отличен шанс, като първо удар на Кабов бе блокиран, а последвалият шут на Митков бе спасен от Гайе.

Локомотив София – Септември София 1:1

1:0 Юлиан Ненов (33)
1:1 Атанас Кабов (45+2)

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 44. Божидар Кацаров, 15. Лука Иванов, 5. Дейвид Малембана, 26. Красимир Милошев (к), 8. Мартин Райнов, 94. Юлиан Ненов, 12. Бруно Франко, 39. Антонио Вутов, 70. Димо Бакалов, 11. Карлос Франса

Резерви: 1. Бабукар Гайе, 33. Алан Диас, 3. Марио Петков, 89. Матеус Дуарте, 13. Селсо Рапосо, 21. Станислав Костов, 18. Християн Чипев

Треньор: Станислав Генчев

Септември София: 12. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев (к), 24. Атанас Кабов, 10. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 11. Мартин Петков, 13. Мартин Николов, 14. Мартин Стоянов, 18. Петър Чуич, 25. Себастиан Якубяк, 17. Симеон Александров

Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 9. Валентин Йосков, 23. Йоан Гаврилов, 26. Константин Чешмеджиев, 19. Митко Митков, 3. Михаил Полендаков, 15. Захари Атанасов