Арда се позабавлява и разгроми Локо в Кърджали, Боруков вкара

7 Dni Sport17.02.2023
Арда Кърджали - ЦСКА, Светослав Ковачев

Отборът на Арда Кърджали победи Локомотив Пловдив с 5:0 на градския стадион в град Кърджали.

За домакините реализираха Омар Сако, Преслав Боруков, Радослав Цонев от дузпа и две от Ласана Н’диайе.

В 8-ата минута Тилев центрира много добре в наказателното поле, където намери Преслав Боруков. Нападателят не успя да овладее топката и пропиля отлична възможност за гол.

В 15-ата минута Петър Витанов беше намерен на дъгата на наказателното поле. Полузащитникът стреля силно с левия си крак и принуди стража Анатоли Господинов да се намесва.

В 16-ата минута Преслав Боруков стреля от около метър, но застаналият на голлинията Джовани Трупе спря топката да влезе във вратата на Динко Хоркаш. В 25-ата минута Арда организира нова бърза атака, при която Тунгара влезе в наказателното поле. Последва удар на нападателя в близкия ъгъл, който беше блокиран и домакините спечелиха корнер. От последвалия ъглов удар Иван Тилев центрира чудесно, като в наказателното поле Йосип Томашевич и Матеус Да Силва се разминаха, а Омар Сако от метър и половина до голлинията прати топката в мрежата за 1:0.

В 31-ата минута Тунгара проби по десния фланг и центрира остро по земя в наказателното поле. Преслав Боруков закъсня да засече, но топката стигна до Радослав Цонев, който под ъгъл стреля право в Динко Хоркаш. И в следващите минути Арда продължи да натиска и да търси втори гол. Първо Хоркаш отрази с вещина прекрасно насочен шут на Светослав Ковачев в горния ъгъл на вратата, а след това отново стражът на гостите трябваше да се намесва при удар на Ради Цонев.

До края на първото полувреме Арда беше господар на терена и веднъж Хоркаш изпревари навременно Тунгара, а опасен шут на Цонев излезе в аут.

В 51-ата минута Преслав Боруков наказа бившия си отбор, но попадението му не бе зачетено заради засада. Положението бе доста тънко и се наложи ВАР да проверява ситуацията. След повторение стана ясно, че Мартин Паскалев е покрил линията на засадата.

Веднага след попадението Арда получи правото да изпълни и дузпа за нарушение на Динко Хоркаш срещу Тунгара. Стражът събори нападателя на домакините в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Хоркаш получи удар в устната при въпросната ситуация, което наложи влизането на медицинския екип на терена.

Дузпата беше изпълнена от Радослав Цонев, който стреля безпощадно в центъра на вратата и отбеляза трети гол в срещата.

В 67-ата минута Димитър Илиев овладя трудна топка с гърди, след което стреля от въздуха с левия си крак, но стражът Господинов се намеси и предотврати опасността. В 78-ата минута Арда заби още един пирон в ковчега на своя опонент. Домакините проведоха дълга атака с много подавания, като накрая Тунгара пусна извеждащо подаване към Ласана Н’Диайе, а той сам срещу Хоркаш не сгреши.