Везенков даде всичко от себе си, но Олимпиакос преклони глава пред финалния щурм на АСВЕЛ

7 Dni Sport16.12.2022
Александър Везенков,

Звездата на българския баскетбол Александър Везенков изигра нов добър мач за Олимпиакос в Евролигата, но този път той не бе достатъчен за тима си, който загуби гостуването си на АСВЕЛ Вильорбан със 75:77, макар че водеше на почивката с 16 точки.

Българинът прекара 31 минути на паркета, като за това време вкара 16 точки и направи 6 борби и 2 асистенции.

Срещата в зала „Astroballe“ започна перфектно за гръцкия гранд, който до почивката поведе с 16 точки (47:31). След почивката обаче, домакините се вдигнаха и взеха третата четвърт с 19:14. Най-впечатляващо за АСВЕЛ бе началото на последната част от мача, когато френският тим вкара 10 поредни точки срещу 0 за Олимпиакос и така разликата стана само точка.

Оттам насетне мачът вървеше кош за кош и в крайна сметка домакините ликуваха след последната сирена. Най-резултатен за победителите бе Шарл Кахуди, който завърши мача с 14 точки, 5 борби и 1 асистенция за 22 минути в игра.

Автор: „Дспорт“