Който може, го може! Красимир Балъков се завърна на терена с гол

11
11

Красимир Балъков се завърна на терена с гол в мач по случай 125 години от основаването на немският Щутгарт. Серия от прояви отбелязаха празника, сред които и демонстративен двубой между легендите на клуба.

35 000 зрители гледаха шоуто на „Мерцедес Бенц Арена“ в Щутгарт. За „белите“ играха футболисти като Юрген Клинсман, Гуидо Бухвалд, Ханзи Мюлер, Томас Бертолд, Кевин Курани, Какау и др, а за „червените“ освен магическото трио Краси Балъков, Джоване Елбер и Фреди Бобич, се появиха още Франц Волфарт, Калрос Дунга, Сигурвинсон, Маурицио Гаудиньо, Марсело Бордон и др.

Двата тима играха в две полувремена по 20 минути. Бразилецът Какау откри за „белите“, но Фреди Бобич наниза две попадения и обърна резултата до 1:2. До почивката Томас Хитцлшпрегер изравни, но през втората част падна нов гол за „червените“ и той бе дело на Красимир Балъков за крайното 2:3.