Александър Донски приключи в Монастир

7 Dni Sport02.12.2022
Григор Димитров, Андриан Андреев, Александър Донски, Александър Лазаров, Димитър Кузманов

Българинът Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка от сериите „Фючърс“ на Световната федерация ITF в Монастир (Тунис) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставеният под номер 7 Донски отстъпи пред водача в схемата Скандер Мансури (Тунис) с 1:6, 2:6 в мач, продължил час и 16 минути. Българинът взе първия гейм, но допусна представителят на домакините да спечели следващите шест и да поведе с 1:0 сета.

Във втората част Мансури дръпна с 3:0 гейма, Донски се доближи до 2:4, но загуби сета, а с това и двубоя.

За Александър Донски по-късно днес предстои и мач при двойките, където в дует с Кристоф Негрицу (Германия) ще играе на полуфиналите срещу поставените под номер 2 в схемата Рей Хо (Тайван) и Бу Юнчаокете (Китай).