Без европейски финал за Денис Ерадири

77

Денис Ерадири не намери място сред 12-те финалисти в скока на дължина на европейското първенство в Берлин.

Българинът се приземи на 7.50 м в най-добрия си опит в квалификацията в сектора и остана на 21 см от следващия етап. 12-ият в пресявката, последен намиращ място за решителната фаза в дисциплината, е Измир Смладжладж (Алб) със 7.71 м.

Ерадири започна състезанието днес със 7.49 м, после се приземи на 7.50 м и завърши с фаул. Денис, който тренира в Бразилия и работи в IT-сектора, има 7.91 м през това лято.

Българинът зае 24-тото място в крайното класиране. Лидер преди финала е Милтиадис Тентоглу (Гър) с 8.15 м. Само гъркът и Фабиан Хейнле (Гер) преминаха квалификационната норма от 8.00 м. Германецът се приземи на 8.02 м., пише BGathletic.com.